כך תפיקו את האירוע המושלם: רעיונות לערב גיבוש שלא יפסיקו לדבר עליו!

החלטתם להרים ערב גיבוש בלתי נשכח. ערב שהוא חוויה אמיתית לעובדים ולמנהלים, כזה שיתרום לגיבוש ביניהם ויככב בפוטוגניות ברשתות החברתיות. ערב עליו כולם מדברים עד לערב הגיבוש הבא. אם אתם מחפשים בדיוק אחר ערב שכזה, השורות הבאות נכתבו במיוחד עבורכם.

אם תעצמו לרגע את העיניים ותדמיינו את הערב המושלם, מה אתם רואים? מה נחשב בעיניכם לערב גיבוש מוצלח? רבים יענו על שאלה זו ויתארו אווירה: חיוכים, פעילות משותפת, עשייה, צחוקים. סדרות וסרטי טלוויזיה יציגו אירועים מסוג זה כמלאים במוצרים שימושיים, מעוצבים וכמובן – ממותגים. הדפסה על חולצות למראה אחיד היא תמונה שלא ניתן לפספס ויוצרת קרבה ואחידות בין העובדים, מה עוד? ניתן להתחיל במחשבה אודות מה היינו רוצים לייצר, להשיג? לרוב, היכרות קרובה יותר בין העובדים, פעילות מהנה ושוברת שגרה, הזדמנות לחיזוק ה"ביחד" ועוד.

רעיונות לערב גיבוש

למה כדאי לי להפיק ערב צוות מגבש?

השמיים הם הגבול, מגוון הפעילויות האפשריות הן אינסופיות, כל מה שנותר לעשות על מנת לארגן את ערב הגיבוש האולטימטיבי הוא החלטה על הפעילות המתאימה והתאמתה אל קהל העובדים אבל…רגע לפני שפוצחים בהכנות לקראת הערב, למה לנו בכלל לטרוח ולקיים אותו?

 ובכן, ערב גיבוש מוצלח לעובדים טומן בחובו שלל יתרונות: 

  • חיזוק העבודה המשותפת – ערבי צוות רבים ממוקדים בפעילות חווייתית הדורשת עבודה בקבוצה. התנסות שכזו שמעניקה לעובדים הזדמנות להיכרות טובה יותר עם עמיתיהם תתרגם לעבודה צמודה ומשותפת גם בין קירות המשרד בעת החזרה לשגרת העבודה. עזרה הדדית, עבודה יעילה יותר, פתרון בעיות במשותף מהווים רק חלק מהתועלות שניתן להשיג במסגרת פעילות שכזו. 
  • יצירתיות – עובדים רבים מתקבעים ועובדים ב"אוטומט" מבלי לשבור דפוסים ישנים. חשיבה יצירתית, כזו המתאפיינת בדינמיות, יש בה יתרונות רבים המסייעים למענה הניתן ללקוחות, תהליכי עבודה ואף יחסים בין העובדים.
  • הצצה ייחודית אל רבדים שונים באישיות העובדים – במסגרת יום עבודה סטנדרטי ישנם צדדים שונים ומגוונים של העובדים שאינם מקבלים ביטוי. יום גיבוש מהווה הזדמנות מצוינת על מנת לבחון מי מבין העובדים מתגלה כמנהיג אמיתי ולוקח על עצמו את ההובלה בפעילות? מי מצטיין כשחקן קבוצתי ומי מעדיף לפעול לבדו? הנתונים שתאספו יכולים להיות רלוונטיים בהחלטות כמו מינוי לתפקיד הדורש יכולות מנהיגות, עבודה תחת עומס ועוד.

טיפים שאסור לפספס בדרך להפקת אירוע גיבוש מושלם

לערב גיבוש מוצלח במיוחד אין נוסחה אחת. הוא יכול להיות רווי פעילויות, ממוקד בפעילות אחת, רגוע או סוער, קצר יחסית או ממושך. מה בכל אופן מייחד אירועים מוצלחים? מה משותף בין אירוע אחד לאחר שהוכתרו כ"בלתי נשכחים"? ריכזנו עבורכם מספר נקודות חשובות בהן מומלץ להתמקד בדרכנו להפקדת אירוע גיבוש-

  • פעילויות ואטרקציות – בין אם הן גדולות או קטנות, יקרות או זולות, אטרקציות הן תחנות חובה בערב גיבוש מוצלח. משחקים, חוויות, פעילות, מתנות – אי אפשר בלעדיהם. בין אם תבחרו בסדנת בישול, צפייה בסרט, מסעדה, סטנדאפ או שמא חדר בריחה, הפרטים הגדולים והקטנים הם חשובים במיוחד להצלחת הערב. הדפסה על כובעים משפט מצחיק או אפילו את לוגו החברה או המחלקה תסייע בהעלאת "גאוות היחידה" ותתרום לגיבוש ולתחושת השייכות של העובדים במקום העבודה.
  • אוכל – יצאתם מגדרכם ואף חרגתם מהתקציב אותו ייעדתם עבור מציאת אטרקציה מדהימה שתככב בערב הגיבוש לעובדי החברה, מושלם! אל נא תטעו ותמהרו להסיק שכאן תמה המלאכה. ערב גיבוש מוצלח לא מתקיים ללא אוכל מפנק שישלים אותו. בדומה לאטרקציה מרכזית, גם בתחום המזון לאירועים בכלל ולאירועי גיבוש בפרט, אתם מוזמנים להתפרע ולבקש כמעט כל מה שעולה על רוחכם- שולחן שוק עשיר, דוכני מזון, עמדות המגישות מנות ממיטב המסעדות והרשתות ועוד אפשרויות.
  • קונספט – על מנת להשיג חיבור מיטבי של העובדים אל המתרחש במסגרת יום הגיבוש, מומלץ למקד אותו סביב נושא מסוים שאותו בוחרים להדגיש. זו עשויה להיות הצלחה אחרונה של החברה, שיווק שירות או מוצר חדש או יום הולדת 5, 10 או 20…
  • מתנות, מתנות, מתנות – מי לא אוהב מתנות? יציאה מערב מהנה עם שלל שימושי בידיים, מי יסרב? ערב גיבוש הוא הזדמנות מצוינת לשיווק עסקי והעלאת יוקרת המותג שלכם ומצד שני, פירגון אמיתי לעובדים. מה תאמרו אם נציע לכם לשלב בין השניים? WIN-WIN ללא כל ספק!
 

ערב גיבוש הוא הזדמנות מצוינת להענקת מתנות שימושיות שונות שיציגו את שם החברה שלכם ויתרמו לשיווקה. החל מהדפסה על כוסות שתייה באירוע את לוגו החברה, הדפסה על בקבוקים לשתייה במקום או רב פעמיים הניתנים במתנה. פינוק מחמם במיוחד בדמות הדפסה על כובעי גרב, הדפסה על חולצות למראה אחיד או חלוקת אביזר חובה ממותג לערב גיבוש בים או בבריכה: הדפסה על מגבות שיחולקו לכל עובד במקום עם לוגו החברה.

רעיונות לערב גיבוש מושלם

מה כדאי להדפיס לשם מיתוג והענקת מתנה מפנקת לעובד?

הדפסה על גרביים, הדפסה על חולצות, הדפסה על תיקים, אביזרים, הדפסה על דרייפיט ואפילו אם בא לכם לפנק עד הסוף, הדפסה על נעליים! – הכל אפשרי!

אבל מה הכי כדאי לכם להדפיס?

  • הדפסה על כוסות שתייה את לוגו החברה מסייעת במיתוג האירוע ללא מאמץ מיותר, הדפסת לוגו אפשרית ופופולרית על גבי מגבות, הדפסה על חולצות ועוד.
  • הדפסה של תמונות העובדים גם היא פופולרית על גבי חולצות, מגבות ואף על גב הקפוצ'ון.
  • משפטים מצחיקים שאופייניים להתנהלות במקום העבודה, הנשמעים רבות מפי אחד העובדים ועוד. 
 

ערב גיבוש מוצלח מורכב ממספר מרכיבים חשובים: הנאת העובדים מהערב, שיתוף הפעולה במהלכו ואף תפוקת העבודה ושביעות הרצון במהלך זמן העבודה לאחר יום הגיבוש, נחשבים כולם כניתנים להשפעה באמצעות ההווי וההתרחשויות בערב הגיבוש. לאחר שבחרנו קונספט, מיתגנו כמו שצריך, חילקנו מתנות, בחרנו פעילות, כל מה שנותר לנו לעשות כעת הוא פשוט ליהנות! 

אולי תאהב גם את אלה: